Co sprawdzić przed wyborem fotografa ślubnego?

Niemal każda para młoda marzy o tym, aby dzień ślubu był jednym z najpiękniejszych w życiu. Należy zadbać nawet o najmniejsze szczegóły, gdyż to właśnie one decydują o przebiegu uroczystości. Trzeba wziąć pod uwagę, że ceremonia mija bardzo szybko. Często emocje biorą górę, przez co nasz mózg nie zapamiętuje wszystkiego, co dzieje się wokół. Właśnie dlatego warto jest posiadać pamiątkę w postaci zdjęć, czy też materiałów wideo.

Portfolio

Wybierając fotografa na ślub należy przede wszystkim zapoznać się z jego portfolio. Musimy sprawdzić, czy stylistyka jest spójna z naszym poczuciem estetyki. Nie zapominajmy, że jest to kwestia bardzo indywidualna. Niemal każdy ma zupełni inny gust, a także odmienną wizję. Fotografie ślubne powinny przede wszystkim spełniać nasze oczekiwania.

Dobrze, jeśli fotograf chętnie realizuje wizje swoich klientów. Bardzo często posiadamy ciekawe pomysły, jednak kompletnie nie wiemy, jak je zrealizować. Zwróćmy uwagę, czy interesujący nas usługodawca posiada w swojej kolekcji jedynie klasyczne zdjęcia, czy też oryginalne i niesztampowe fotografie. Wybór fotografów jest na tyle duży, że nie powinniśmy mieć większych problemów ze znalezieniem kogoś odpowiedniego.

Doświadczenie

Fotograf na ślub powinien posiadać doświadczenie. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że jest to wyjątkowe wydarzenie, które wymaga nie tylko artystycznej duszy, ale również umiejętności technicznych. Uchwycenie idealnego momentu jest trudne. Tutaj liczy się każda sekunda. Trzeba reagować szybko, tak aby zamknąć w kadrach najpiękniejsze momenty.