Co trzeba wiedzieć o zaproszeniach ślubnych?

Wybór idealnego zaproszenia jest decyzją z pozoru prostą, jednak potrafi zabrać więcej czasu niż niektóre pozostałe komponenty, składające się na przygotowanie dobrego wesela. Zwłaszcza w czasach kiedy tysiące wzorów dostępnych jest w zasięgu kilku kliknięć. Niestety łatwa dostępność odbiera zaproszeniom pewien stopień unikalności. Na produkowanych masowo zaproszeniach można łatwo wydrukować dowolną ilość wzorów, co jednak sprawia że podczas wybierania, odnosi się wrażenie, jakby wszystkie były takie same. Dzieje się tak przez to, że każdy nadruk wykonywany jest na papierze takiego samego kształtu i formatu, co znacznie obniża koszty produkcji.

Najlepsze zaproszenia?

Najpiękniejsze zaproszenia tworzone są ręcznie. Potrafią one przybrać wiele postaci, na przykład szkatułek, pergaminów wachlarzy czy nawet obrazów. Same w sobie wyglądają jak dzieła sztuki jednak ich cena potrafi przybrać o zawrót głowy.

zaproszenie z okazji ślubu

na zdjęciu – zaproszenie ślubne projektu rozsadnepannymlode.pl

Więc jak wybrać?

Idealnym rozwiązaniem jest zorientowanie się w obrębie własnego miejsca zamieszkania w poszukiwaniu firm, oferujących przygotowanie zaproszeń ślubnych. Podczas wizyty można porozmawiać z doświadczoną osobą, która pomoże nam dobrać zaproszenie zgodne z naszymi oczekiwaniami i z naszym portfelem. Przy tym warto jest mieć na uwadze, aby zaproszenie dobrze prezentowało się na płaskiej powierzchni i było łatwe do ustawienia w 3D.

Zaproszenia ślubne nie są ulotkami, które zostają wyrzucane zaraz po odebraniu. Stają się one często pamiątkami przechowywanymi przez najbliższych przez długie lata. Dlatego warto poświęcić czas na wybranie odpowiedniego. W końcu pierwsze wrażenie jest najważniejsze.