Czy odpalanie zimnych ogni podczas wesela to dobry pomysł?

Pary młode podczas organizacji przyjęcia weselnego wyszukują atrakcje, które urozmaicą zabawę. Niekiedy wydawane są duże pieniądze, a goście weselni nie są zainteresowani rozrywką, którą para młoda przygotowała. Warto zatem dokładnie przemyśleć, co spodoba się gościom. Jedną z bardziej popularnych w ostatnim czasie niespodzianek są zimne ognie na wesele: https://z-milosci.pl/c/zimne-ognie-na-wesele.

Zimne ognie na wesele – organizacja

Kupno zimnych ogni nie wiąże się z dużym wydatkiem. Należy jednak pamiętać, aby dodatkowo dokupić zapalniczki do odpalania. Najlepiej zdecydować się na najdłuższe zimne ognie, jakie są dostępne, gdyż te będą wyglądać najlepiej. Moment odpalania najlepiej jest uzgodnić z fotografem, który wie, jak ustawić gości, aby zdjęcia wyszły pięknie. Należy także godzinę ustalić z obsługą sali i czasem wydawania ciepłych posiłków. Para młoda powinna porozmawiać z zespołem muzycznym czy DJ-em, aby zapowiedzieli tę atrakcję i zrobili przerwę w bloku muzycznym.

Kiedy odpalić zimne ognie?

Jest wiele momentów, w których można odpalić zimne ognie. Świetnie się prezentują podczas przyjęcia w plenerze, ale i na sali weselnej. Można odpalić zimne ognie, gdy para młoda wychodzi z kościoła. Również wejście na salę z gośćmi ustawionymi w szpalerze wygląda obłędnie. Zimne ognie bardzo dobrze wyglądają podczas pierwszego tańca oraz przy podawaniu tortu. Bardzo często wszyscy goście zapraszani są po zmierzchu na zewnątrz do ogrodu i tam ustawiają się wedle zaleceń fotografa do zdjęcia z odpalonymi zimnymi ogniami.

Jak ustawić gości do zimnych ogni?

Ustawienie gości z zimnymi ogniami jest zadaniem fotografa, gdyż ten ma największe doświadczenie i wie, w jakim plenerze i ustawieniu zdjęcie będzie wyglądać najkorzystniej. Najczęściej podczas pierwszego tańca goście stoją z odpalonymi zimnymi ogniami wokół pary młodej, która tańczy pośrodku. Jeśli chodzi o zdjęcie w plenerze, to przy większej ilości osób goście tworzą szpaler, a para młoda powoli idzie do przodu, co pewien czas się zatrzymując i dając sobie buzi lub się przytulając. Jeśli przyjęcie weselne jest niewielkie, to goście powinni otoczyć parę młodą lub stanąć po bokach.

Dlaczego warto wybrać zimne ognie na wesele?

Zimne ognie podczas wesela są świetną atrakcją, której nie trzeba długo planować. Można kupić je za kilkadziesiąt złotych i jest to pełen koszt, jaki się ponosi. Organizacja jest szybka i prosta, a zaproszeni goście bawią się świetnie. Oczywiście największą frajdę mają najmłodsi, którzy uwielbiają tego typu atrakcje. Zimne ognie prezentują się znakomicie na zdjęciach i można mieć wspaniałą pamiątkę na całe życie.

Czy zimne ognie są bezpieczne?

Zimne ognie są w pełni bezpieczne dla dzieci i dorosłych. Nie trzeba się obawiać, że ktoś się poparzy lub powstanie ryzyko pożaru. Jedynie należy zachować ostrożność przy odpalaniu. Zapalniczka powinna być w rękach dorosłej osoby, a dzieci powinny dostać już odpalone zimne ognie. Można je odpalać na świeżym powietrzu oraz w zamkniętych pomieszczeniach. Nie emitują zapachu i nie powodują powstawania iskier.