Jak dobrze się znają?

Zabawy weselne to czas śmiechu, radości, luźnej atmosfery i różnych zadań. Jedną z nich jest: jak dobrze się znają?  Może w niej brać udział nie tylko Para Młoda ale wszyscy zaproszeni goście. Są bardzo ciekawi czy młode małżeństwo zna odpowiedzi na wszystkie pytania. Jest przy niej wiele śmiechu. Na czym polega taka zabawa?

Pytania do Młodego i Młodej

Prowadzący zadaje pytania naprzemiennie Pani i Panu Młodemu. Następnie odpowiadają na nie. Test może dotyczyć znajomości dat, ulubionych potraw, wspólnych podróży czy rodziny. Gdy ktoś się pomyli jest wiele śmiechu.

W innej wersji angażujemy przedstawicieli poszczególnych rodzin i to im zadajemy pytania. Najpierw należy podzielić ich na dwie drużyny. Mogą oni np. korzystać z podpowiedzi reszty gości. Ta wersja jest także bardzo korzystna. Po pierwsze dlatego, że zaproszone przez nas osoby mają aktywny udział. Nie są biernymi słuchaczami ale mogą się włączyć i mieć realny wpływ na wynik. Tutaj także możemy pokusić się o trudniejsze pytania bo jest większa szansa, że w grupie ktoś będzie znał odpowiedź np. najlepsza przyjaciółka czy siostra/brat. Jeśli chodzi o nagrody nie muszą być wyszukane czy drogie. Liczy się przede wszystkim dobra zabawa. A goście chętnie się zaangażują jeśli stawką będzie np. kto ma decydujące zdanie w małżeństwie. Dostarczy to wiele śmiechu ale też każdy będzie chciał wygrać.

Warto jak najwięcej osób włączyć do udziału, tak by wszyscy mogli poczuć się zauważeni, dostrzeżeni, że ktoś miał na uwadze także ich osobę.

Pomysły na inne zabawy weselne możesz znaleźć tutaj