Jaki kolor zaproszeń ślubnych wybrać?

Zaproszenia ślubne występują w tak wielu wariantach, że znalezienie czegoś odpowiedniego może być nie lada wyzwaniem. Ważne jest to, aby decyzji nie podejmować zbyt pochopnie. Czasami poszukiwania lepiej jest rozpocząć wcześniej. Pierwsze wrażenie ma ogromny wpływ na odczucia naszych gości. Plusem jest fakt, że kolorystyka jest na tyle różnorodna, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Motyw przewodni uroczystości 

Ślubna papeteria powinna być spójna z motywem przewodnim uroczystości. Dzięki temu stworzymy efektowną całość. Z pewnością zostanie to zauważone nawet przez najbardziej wymagające osoby. Dużym zainteresowaniem cieszą się pudrowe zaproszenia ślubne z różem. Jest to kolor delikatny, a zarazem nieco romantyczny. Wzbudza pozytywne emocje. Idealnie wpasowuje się w ślubny klimat.

Oczywiście oprócz zaproszeń ślubnych typu pudrowy róż mamy do dyspozycji niemal wszystkie kolory. Intensywne odcienie powinny stanowić jednak jedynie mocny akcent. Jest to jednak kwestia bardzo indywidualna. Na topie znajdują się takie barwy, jak np. fuksja, kobalt, czy też butelkowa zieleń.

Ponadczasowa klasyka

Nie każda para ustala motyw przewodni uroczystości. W przypadku braku pomysłów warto jest postawić na ponadczasową klasykę. Neutralne kolory mogą wydawać się nudne, jednak pamiętajmy, że dają one wiele możliwości. Cechują się wyjątkową elegancją i klasą.

Najważniejsze jest to, aby zaproszenie było starannie wykonane. Kolor jest ważny, jednak nie zapominajmy o treści. Czcionka musi być czytelna, tak aby nikt nie miał problemu z rozszyfrowaniem tekstu.