Kącik słodkości na weselu – czy warto?

Organizacja ślubu i wesela nie jest takim prostym zadaniem, jak się wydaje. Trzeba dołożyć starań, aby wszystko dopiąć na ostatni guzik. Ważne jest to, żeby zapewnić gościom odpowiednie atrakcje weselne, dzięki temu nie będą się nudzić i na pewno impreza zapadnie im w pamięć.

Kącik ze słodkościami

Wiele osób lubi słodycze, dlatego warto pomyśleć o kąciku słodkości, który umili przyjęcie weselne. Słodki bufet nie tylko jest smaczny, ale również pięknie się prezentuje. Ciasteczka, cukierki na ślub krówki, babeczki, lizaki wyglądają naprawdę efektownie. Dużo inspiracji można znaleźć w sieci, na portalach społecznościowych jest mnóstwo pomysłów, które można wykorzystać u siebie na imprezie.

Kolorystyka jest ważna

Decydując się na zrobienie kącika ze słodkościami, warto pomyśleć o odpowiednim zestawieniu kolorystycznym. Warto zdecydować się na użycie kolorów, które występują w dekoracjach weselnych. Każde weselne powinno mieć motyw przewodni oraz wiodący kolor, który dominuje na przyjęciu.

Zadbaj o odpowiednie oznaczenia

Z pewnością niektórzy goście spotkają się po raz pierwszy z poszczególnymi słodkościami, dlatego warto zadbać o odpowiednie podpisy. Warto stworzyć dekoracyjne tabliczki z oznaczeniami. Dobrym rozwiązaniem są także ozdobne talerzyki papierowe oraz pudełeczka. Pamiętajmy, aby zaserwować różnorodne słodkości, nie tylko krówki ślubne, tort, babeczki, ale też bardziej wymyślne wypieki, aby goście mogli spróbować nowych smaków.

Słodki kącik na weselu to świetny pomysł i na pewno warto zdecydować się na takie rozwiązanie.