
Dziś coraz więcej narzeczonych wybiera jako motyw przewodni swojej uroczystości weselnej styl rustykalny. Rustykalny, czyli jaki? Według definicji to mający związek z wsią i jej mieszkańcami, mający wiejskie cechy. Warto jednak pamiętać, że nie wszystko co wiejskie, jest od razu rustykalne. Styl rustykalny to połączenie nowoczesności z naturą.
A jak to powinno wyglądać w praktyce?
Klimat rustykalnego wesela
Najlepszym miejscem na przyjęcie weselne będzie stary dworek lub stodoła, jednak gdy nie ma takiej możliwości, może też ono odbyć się
w innym miejscu wypełnionym naturalnymi materiałami, czyli drewnem, kamieniami i kwiatami.
Dekoracje powinny powinny być wykonane z koronki, papieru i juty. Warto też wykorzystać mech, gałązki drzew czy szyszki. Ciekawym rozwiązaniem będzie użycie do dekoracji drewnianych skrzynek, palet, wiklinowych koszy czy beczek. Ważne są także szczegóły, takie jak ślubne winietki rustykalne, rustykalna księga gości czy rustykalne upominki dla weselników.
Długie drewniane stoły powinny być przyozdobione kwiatami prosto z łąki włożonymi w słoiki lub szklane butelki oraz tym, co dała natura – owocami
i warzywami. Jeśli chodzi o jedzenie to warto, by na stole znalazło się to, co związane ze wsią tzn. domowy chleb, sery, wiejska wędlina, a do tego domowa nalewka.
Ważną rolę w tworzeniu klimatu sali pełni oświetlenie. Duża ilość świec, lampionów i sznurów świateł da wspaniały efekt i dopełni całości dekoracji.
Subtelność, prostota i delikatność to główne cechy stylu rustykalnego. Jeśli ktoś bardziej niż przepych ceni skromność to ten styl będzie dobrym wyborem.