Z czego pudełko na ciasto weselne?

Organizując ślub i wesele bardzo ważne jest zaangażowanie się w szczegóły, które istotnie wpłyną na całokształt wydarzenia. Brak niektórych elementów być może nie zaprzepaści szansy na udaną uroczystość, jednak ich obecność na pewno znacznie ją uprzyjemni. Weźmy na przykład prezenty dla gości – nie tylko te na talerzykach, obok winietek, ale również te wręczane gościom przy ich żegnaniu.

Materiał

Warto przede wszystkim zastanowić się, z jakiego materiału powinno być wykonane pudełko wypełnione po brzegi pysznymi, weselnymi ciastami. Do wyboru jest kilka materiałów dość istotnie różniących się od siebie wyglądem i właściwościami.

Najczęściej wybierane jest tekturowe pudełko na ciasto ślubne, które zwykle można dowolnie ozdobić dogadując się z firmą je sprzedającą. Tekturowe pudełko może być właściwie dowolnej wielkości i kształtu – chociaż zwykle jest to prostopadłościan z wygodną rączką. Tekturowe pudełka na ciasto weselne pozwala oddychać wypiekom i zwykle łatwo jest je dostosować do całej oprawy weselnej.

Zdecydowanie najrzadziej wybierane jest pudełko drewniane – ze względu na koszt i małą wygodę logistyczną. Ma jednak niezaprzeczalne zalety, jak wysoka estetyka wyglądu i przyjemny akcent podziękowania skierowany do gości, którzy otrzymają nie tylko słodkości, ale również gustowne pudełko do dowolnego wykorzystania w późniejszym czasie.

Pudełka plastikowe kupowane są w opcjach najbardziej ekonomicznych, ponieważ oprócz niekwestionowanej zalety pełnego widoku oferowanego ciasta są jednak najmniej dekoracyjne.